Prezerwatywa dla kobiet jest środkiem antykoncepcji, który jest używany podczas stosunku seksualnego jako przeszkodę mechaniczną dla plemników oraz w celu zmniejszenia ryzyka chorób przenoszonych drogą płciową (STI, takich jak rzeżączka, kiła i HIV). Wynaleziony przez duńskich naukowców z MD Lasse Hessel. Prezerwatywy dla kobiet mogą być również wykorzystywane podczas seksu analnego.

.
Prezerwatywy dla kobiet zbudowane są z elastycznego pierścienie na obu końcach. Przed  stosunkiem płciowym mniejszy z pierścieni umieszcza się głęboko wewnątrz pochwy. Podczas stosunku prezerwatywa pozostaje cały czas w pochwie. Penis w trakcie kontaktu płciowego dostaje się do pochwy przez większy z pierścieni. Dużą zaletą stosowania prezerwatywy dla kobiet jest brak bezpośredniego kontaktu narządów płciowych mężczyzny oraz kobiety, dzięki dużej średnicy pierścienia zewnętrznego.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

ZALETY:

  • małe ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową (takich jak rzeżączka, kiła i HIV)
  • brak bezpośredniego kontaktu narządów płciowych mężczyzny oraz kobiety (dobre zabezpieczenie podczas przypadkowego seksu)
  • możliwość założenia długo przed stosunkiem

WADY:

  • mało wygodny sposób używania
  • użyty materiał
  • mała dostępność w Polsce

……………………………………………………………………………………………………………………………..